До України завітає австрійський письменник Мартін Поллак
Зустрічі з автором відбудуться:
– 21 червня, 19:00, м. Львів, вул. Вірменська, 35, кафе «Під Клепсидрою». Модератор – Гриць Семенчук.
Під час заходів автор презентуватиме свої три книги – «Мрець у бункері», «Отруєні пейзажі» та «ЦІСАР АМЕРИКИ. Велика втеча з Галичини», український переклад яких побачив світ у чернівецькому видавництві «Книги-ХХІ».
Мартін Поллак народився 1944 року в Бад Галлі, Верхня Австрія. Вивчав славістику та східноєвропейську історію. Займається проблематикою Центральної та Східної Європи, зокрема є експертом у питанні Галичини. Письменник був одним із перших, хто відкрито і прямо заявив про агресію з боку Росії.
У 2012-2014 рр. займав посаду куратора програми «Транзит», яка представляла літературу України, Польщі та Білорусі на Ляйпцизькому книжковому ярмарку. Мартін Поллак є позашлюбним сином штурмбаннфюрера СС, який активно брав участь у депортації і масовому винищенні євреїв під час Другої Світової. Після війни батько письменника був убитий провідником з метою пограбування при спробі перейти австрійсько-італійський кордон, щоб емігрувати до Латинської Америки. Люди, котрі виростили Поллака, зробили багато, щоби він не дізнався цієї історії. Письменник називає це чудовим прикладом «австрійського забування про злочини нацизму». Згаданий випадок описаний у романі «Мрець у бункері», де автор не стільки досліджує й шукає відповіді, як ставить питання – цілим націям і поколінням.
Збірка есе «Отруєні пейзажі» присвячена культурі пам’яті – про сотні тисяч безіменних жертв кривавих режимів ХХ століття або й повсякденної ненависті, чиї могили сховані в анонімності, закамуфльовані мальовничими ландшафтами чи просто засаджені городиною. У книзі «ЦІСАР АМЕРИКИ. Велика втеча з Галичини» Мартін Поллак розповідає про соціальну катастрофу «звичайних» біженців, яка навіть через сто років наздоганяє Європу та Україну. Це видання відзначено Премією європейського порозуміння Ляйпцизького книжкового ярмарку-2011.
Усі три книжки можна буде придбати під час зустрічі.
Вхід вільний.