ЮВІЛЕЙ ЗІБРАВ ВИПУСКНИКІВ

І У БАРТАТІВСЬКІЙ ШКОЛІ ЗУСТРІЛИСЯ ПОКОЛІННЯ

16 травня 2010 року Бартатівська школа відзначала 150-ті роковини свого заснування. Саме півтора століття тому в селі почав діяти перший навчальний заклад для дітей. На урочистості з нагоди (незважаючи на примхи погоди) звідусіль прибуло чимало випускників, найстарші з яких закінчували школу ще у далекому 1949 році – першому післявоєнному випуску тодішньої семилітки.

Цьогоріч навчальний заклад відзначив і 45-річчя введення в експлуатацію нового приміщення (на фото), в якому розміщений і зараз…

Переступивши поріг рідної школи, не в одного тьохнуло серце. Адже з цими стінами, коридорами, класами, вчителями… пов’язано багато спогадів, головний з яких про роки безтурботного дитинства, коли й сонце світило привітніше, й дощ не дощ, й світ повнився новими запахами. В травні – бузковим!

Школа привітно зустрічала своїх випускників. Педколектив на чолі із директором навчального закладу О.Гибрик підготував святкову програму. В ці дні розпочав діяти й музей історії школи та старожитностей. Власне, він і став найпершим місцем паломництва колишніх учнів, адже із тематичних фотостендів завдяки турботі вчителя біології О.Майхер на відвідувачів дивилося їх дитинство. Кожен намагався знайти себе чи когось знайомого. А відшукавши… Збірня повнилася емоціями. В музеї зібрані й старожитності, люб’язно надані місцевим людом. Багато є для перегляду матеріалів, що відтворюють хронологію заснування школи ще з австрійських часів – 24 березня 1860 року. Життя школи за польської та німецької окупації, в рядянський період та добу незалежності. Направду, музей під патронатом О. Майхер перетворився в історичний екскурс не лише шкільного життя, а й домашнього побуту учнівської молоді різних поколінь. Тут є унікальні свідоцтва, датовані ще 1930 роком…

Святкову програму розпочали з молитви до Матері Божої, стати під покров якої закликав присутніх місцевий парох УГКЦ отець Іван Буфан. Промовили молитву й за душі тих односельців, які не дожили до цього поважного ювілею рідної школи…

Дуже насиченою й розчуленою концертною програмою випускників вітали теперішні учні. “Бартатів мій, Ставчанка-течія…” Ці слова пісні закликали до єдності, земляцтва усіх присутніх. Дітвора під керівництвом хореографа І.Хамик показувала свої таланти, а в перервах концертної програми до слова бралися як прибулі гості, так й місцева інтелігенція. До слова, випускники школи стали доцентами й професорами, бізнесменами й журналістами, громадськими діячами та держслужбовцями, священиками й поетами… Розпочали ж старожили. Так, згадав післявоєнні шкільні роки випускник 1949 року поет, письменник-аматор В.Прийма, за ним професор філософського факультету Франкового вузу випускник 1952 року В.Кондзьолка, а далі молодші – доценти М. Копитко, Р.Сіромський, заступник гендиректора фірми “Квадрос”, громадський діяч Львівщини В.Шевчук, парох з Самбірщини отець Яромир Микитюк, сільський голова А.Островський та інші. Не оминули в своїх виступах промовці й тривоги за долю України, яка зараз опинилася на роздоріжжі. Гуртувати націю, щоб не зійшла на манівці, зобов’язані всі свідомі українці. Важкий тягар відповідальності лягає на плечі вчителів, адже такі собі табачники збираються переписувати нашу історію, нав’язувати свої думки щодо наших героїв… Цього не можна допустити! Підсумовувала думки попередніх промовців колишній директор школи Є.Федина… А теперішній керівник О.Гибрик зосередилася на шкільних буднях, в яких завжди знаходиться місце ось таким святам. Висловила надію, що дочекаємося часу, коли учнівської молоді стане значно більше, аніж зараз. Та попри все школа завжди радо зустрічає всіх своїх випускників. Про спільне подолання труднощів розповіла голова батьківського комітету Р.Абрамець. Батьки не стоять осторонь шкільних проблем.

Урочисту частину завершували юні школярі теплими словами найкращих побажань… А далі випускники провели екскурсію теперішньою школою. Ще довго сивочолі й молодші однокласники ділилися спогадами, розповідали один одному про свій життєвий шлях, перспективи й про надію зустрітися на черговій ювілейній даті.

Нижче на фото миттєвості урочистостей.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Рекомендуємо

  • Немає схожих публікацій
Ви можите залишити коментар, або поставити трекбек зі свого сайту.

Написати коментар

Ви повинні ввійти, щоб додати свій коментар.

Локалізовано: Українські теми для WordPress