При появі симптомів (підвищена температура, утруднене дихання і ін.) людина повинна подзвонити своєму сімейному лікарю.
У разі, коли температура підвищена до 38 градусів і вище, і її не вдається збити жарознижувальними довше ніж на півтори години, потрібно викликати швидку.
Сімейний лікар повинен проконсультувати пацієнта по телефону і вирішити, чи потрібно йому стаціонарне лікування. При необхідності лікар приїде до хворого.
Мобільна бригада візьме у пацієнта зразки і відправить їх у лабораторію, де зроблять тест на COVID-19 — раніше людина з підозрою на вірус повинна була самостійно звернутися в лабораторію для проведення тесту.
При підтвердженні коронавіруса МОЗ рекомендує лікувати хворого в амбулаторно-поліклінічних умовах з активним наглядом лікаря за хворим.
З моменту звернення до сімейного лікаря пацієнту потрібно самоізолюватись до встановлення діагнозу.
Важливо нагадати, що найпоширенішими симптомами коронавіруса вважаються: лихоманка, сухий кашель і утруднене дихання — вони зустрічаються у 88%, 67% і 18% хворих відповідно. При цьому специфічними симптомами коронавіруса медики називають втрату смаку і запаху. Їх поява майже відразу вказує на COVID-19, оскільки ці симптоми не характерні для інших інфекційних хвороб.